İstanbul-Doğu Karadeniz Motosiklet Günlüğü (3220 Km)

2013 Temmuz ayını iple çekmiştim. Motosikletle yapacağım en uzun geziye (İstanbul-Sinop-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Batum) çıkacaktım. Rota üzerindeki Sinop, Ordu, Trabzon, Rize’ de konaklayıp yüksek yaylaları gezmeyi planlıyordum. Sinop Kalesi, Giresun Sis Dağı , Akçaabat Hıdırnebi yaylası, Ordu Boztepe, Trabzon Sümela Manastırı, Rize-Çamlıhemşin Pokut, Huser, ve Kito yaylaları özellikle görmek istediğim yerlerdi. 3000 metrenin üzerinde yüksekliğe sahip olan yaylaları görmek istiyordum. Bu geziye eşim de gelecekti. Otomobil ile yolculuğu bile pek sevmeyen, yorucu bulan eşim eğer yolculuğu sürdüremeyecek olursa, otobüs veya uçakla devam eder diye düşündüm. Yaptığımız plana göre eşim Samsun’a uçakla gidip oradan Sinop’a geçecekti. Sinop’ta buluşup 1-2 gün konakladıktan sonra yola motosiklet ile devam edecektik. Yükümüz arka çantaya ek olarak iki soft yan çanta ve eşimin sırt çantası idi. Yağmurluklar, termal içlikler epey yer işgal etmişti. Motosiklet pantolonunu yanıma almamaya, eşofmanla yola çıkmaya karar vermiştim. Dağ bayır gezeceğimiz için köpek kovucumuz da vardı. Yola çıkmadan önce motosikletin bakımını yaptırdım. Eksik ekipmanları aldım. Yeni Michelin City Grip lastikleri taktırdım. Artık yola hazırdım. 2 Temmuz 2013 Salı sabahı saat 06:30’da kalktım. Motosikleti yola hazırladım. Eşim beni uğurladı. Oda aynı gün uçakla Samsun’a gidecekti.

DSC08025a DSC08022a
rota1
Birinci etap; İstanbul-Sinop
DSC08029 DSC08031a
Hava kapalıydı. İzmit’ten sonra yağmur çiselemeye başladı. Yağmurluğumun üstünü giyerek yola devam ettim. Akrabalarımı ziyaret etmek için Düzce’ye uğradım. Motorla Trabzon’a gittiğimi söyleyince şaşırdılar. Kısa bir ziyaretten sonra tekrar yola koyuldum. Bolu dağını tırmanırken yoğun bir sis bastırdı. “Ne şans varmış bende. Temmuz ayında kış mevsimini yaşıyorum” diye düşündüm. Gerede’yi geçtikten sonra artık soğuktan titremeye başlamıştım. İstanbul’dan çıkarken termal içlik giyilecek bir durum yoktu. Bütün kıyafet ve ekipmanı çıkarıp termal içlik giyebilmek için uygun bir yer bulamam diye düşünüyordum. Böyle devam ettim. Çerkeş’e 50-60km. kala biraz ısınmak ve çay içmek için mola verdim. Birkaç tane çay içtim. Bardağı tutan elimin titremesine engel olamıyordum. Bu nasıl bir Temmuz ayıydı? Burada tanıştığım bir kişi otomobiliyle yaşadığı kaza tehlikesini anlattı. Ailesiyle  beraber seyahat ediyordu. Bolu dağını tırmanırken yoğun sise girince fren yaptığını arabasının kendi atrafında dönüp şarampole savrulduğunu anlattı. Bir yaralanma veya hasar olmamış. Yola devam etmişler. Fakat çocukları çok korkmuş. Bir zarar görmedikleri için şanslıydılar. Çayımı bitirdikten sonra iyi yolculuklar dileyip yola koyuldum.

 

DSC08032a DSC08034a
DSC08037a DSC08040a
Kastamonu yakınlarında motoru yolun kenarına çektim. Birkaç fotoğraf çektikten sonra eşime telefon ettim. Henüz Sinop’a varmamıştı. Telefonu
kapattıktan hemen sonra tekrar çaldı. Arayan dayımın oğluydu. “Trabzon’dayım. görüşelim” dedi. “Sen delisin. Motorla bu kadar yol gidilir mi?” demeyi ihmal etmedi. Bu sırada yan ayakta park halinde olan motosiklet şiddetli rüzgarın etkisiyle devrildi. Açık olan arka çantanın içindekiler asfalta saçıldı. İlk şoku atlatıp motoru kaldırmaya  davrandığım anda yanımda biri belirdi. Motoru kaldırmama yardım etti. Yola saçılan eşyaları topladık. Motoru orta ayağa alıp kontol ettim. Hiçbir şey olmamıştı. Yan çanta ve ön grenajdaki koruma lastikleri işe yaramış, tek bir çizik bile olmamıştı. Yardıma gelen kişi herhangi bir sorun olup olmadığını sordu. Kendisine teşekkür ettim. Kamyonunu ne zaman sağa çekip motorumun yanına geldi anlayamamıştım. “insanlık hala ölmemiş” diye düşündüm. Birbirimize iyi yolculuklar diledik. Tekrar yola koyuldum.


CSC_0475-twt 3

Akşama doğru Sinop’a vardım. Eşimle buluştum. Eşyaları otele bırakıp akşam yemeği için sahile indik. Kısa bir şehir turu yaptık.

Untitled_Panorama3

Şahin Tepesi’nden Sinop.
DSC_0620a DSC_0115
DSC_0170 DSC_0637
Hamsilos Koyu. Nükleer Santral’in buraya yapılacağı söyleniyor. Bu güzel yerlerde gezmek bir yana uzak durmaya çalışacağız herhalde.

DSC_0343

İnceburun Deniz Feneri
DSC_0365 DSC_0441-sinop
Sinop’tan kareler…
DSC_0043a DSC08068a
DSC_0074--2 DSC08071a
DSC_0403a DSC08063a
Tarihi Sinop Cezaevi yüksek duvarları ve havasız koğuşları ile çok şey ifade ediyor. Sabahattin Ali’nin Mayıs 1933’te kaldığı koğuşun kapısına bu bilgi tükenmez kalemle yazılmış.
DSC08099a
İki gün Sinop’ta konakladıktan sonra Samsun yolunda koyulduk. Akşam olmadan bir sonraki konaklama yerimiz Ordu’ya varmayı hedefliyoruz. Eşim 80 km/h civarında rahat ediyor. Hız arttığı zaman rüzgar nedeniyle rahatsız oluyor. İnterkom olmaması çok iyi. Çünkü yavaşla dediği zaman duymuyorum.  Fakat eşim adeta ikinci bir devir kesici gibi devreye giriyor. Sırtıma indirdiği yumruğun acısını unutana kadar bir daha gaz açmaya cesaret edemiyorum. Daha sonra kendi motosikletime artçı olarak bindiğimde eşime hak veriyorum. Artçı sürücüden biraz daha yukarıda kalıyor. Oldukça büyük olan ön cam artçıyı korumuyor. Ve rüzgar nasıl isterse öyle dövüyor.
DSC_0273a DSC_0005a
Sinop-Samsun arasında bozuk yol da var fakat yolun büyük bir kısmı çok güzel.
Bafra’da Öğle yemeği molasından sonra Samsun’da da biraz oyalandık. Akşama doğru Ordu’ya vardık. Bir otel bulup yerleştikten sonra teleferikle Boztepe’ye çıktık. Çıkarken ve çıktıktan sonra çok güzel seyir yapılıyor. Akşam yemeğini Boztepe’de yedik. Bu güne kadar yediğim en güzel pideydi. Pideye yağ sürmüyorlar. Tereyağı ayrıca geliyor. Benim gibi yağ sevmeyenler için harika. Bana yanlışlıkla bir buçuk pide geldi. Pidenin büyüklüğünü görünce şaşırdım. Pideyi bir çırpıda bitirdim. Hatta eşimin pidesinden de bir kaç dilim yedim. Lezzet, hafiflik tam puan.
DSC_0096 DSC_0123a
Ordu’da güneşin doğuşunu yakalamak için sabah erken kalkıp sahile gittik.

 

DSC_0154a DSC_0166 DSC_0177-1
DSC_0155a DSC_0158a
Eski Ordu evlerini gezdik.
DSC_0293a DSC_0300
DSC_0285a DSC_0332
DSC_0345a
Giresun yakınlarında öğle yemeği yedik. Yediğimiz pideler fena değildi. Fakat Boztepe pidesinin yanında lafı bile edilmez. Eski Giresun evleri ve Giresun müzesini gezdik.
af2 DSC_0583
DSC_0566-twt-1 DSC08150a
Öğleden sonra Akçaabat’a vardık. Akçaabat’ta akrabalarla buluştuk. Akçaabat köftesinin hatırını sorduktan sonra Uluslararası Müzik ve Halk Oyunları Festivalinin açılış törenlerine uğradık. Kuruçam köyüne varmak üzere yola çıktık. Kuruçam yollarında motosiklet kullanmak benim için özel bir anlam taşıyordu. Ağzım kulaklarımdaydı. Köyde akrabalarımı ziyaret ettiğimde şunu fark ettim; mekanlara anlamını yakınlarımız kazandırıyor.  Akrabalarla konuştukça anılarım canlandı, keyiflendim. Bu keyifle yayla yolları gözüme daha güzel gözüktü. Hıdırnebi yaylasında yağmur çiseliyordu. Sisten pek bir şey görünmüyordu. Motosikletle keşfe çıktım. Yayla yollarından Gümüşhane’ye gidilebiliyor. Toprak yollar yağmur nedeniyle kayganlaşmış. Keşfi kısa tutup geri döndüm. Çiseleyen yağmurda yürümeye karar verdik. Geceyi köyde geçirdikten sonra gün doğmadan Şahinkaya’nın başına gittik. Sis bastırmadan bir kaç fotoğraf çekebildik.
DSC_0604a DSC_0602a
DSC_0619a DSC_0685a
Artçılı ve tam yüklü bu seyahatte motosikletim performans ve rahatlık
bakımından tam not aldı. Otomobil koltuğunda bile bir süre sonra rahatsız olan eşim hiç şikayet etmedi. Rahat seleye ilave olarak aldığım minder tam bir konfor sağlıyordu. Enduro tadındaki motosikletim birkaç kare fotoğrafı hak etti.
DSC08170a DSC08167a
Kuruçam köyünde bir gece kaldıktan sonra Maçka yollarına düştük. Hedef Sümela Manastırı. Sümela’ya yaklaştıkça sis arttı. Son bir kilometrede yolun kenarlarına park etmiş araçlar yüzünden trafik kilitlendi. Dik bir yokuşta durduk. Artçılı ve tam yüklü durumda motor geri kaymayınca rahatladım. Trafik tekrar hareket edince korktuğumun aksine kalkış yapabildim. Mübarek enduro sanki. Sümela Manastırının girişine kadar motosikletle gittik.
DSC_0830a DSC_0792a

 

DSC_0942a
Belirli bir yerde durun. Meryem Ana’dan gözünüzü ayırmadan yürüyün. Size
bakmaya devam ediyor. 3 boyutlu gibi. Durduğunuz yeri değiştirince ikonada bazı yerlerin parladığı görülüyor. Rivayete göre oralarda altın tozu kullanılmış.

 

DSC_0946a
İkonadaki resimlerden biri tanınmış bir simayı andırıyor.
DSC_0073 DSC_0047-TRABZON4
Kızkalesi(Rize). Tekrar yoldayız. Hedefte Çamlıhemşin yaylaları var.
DSC_0160a DSC_0194a
Çamlıhemşin’e vardıktan sonra konaklayacağımız Naliya Otel’in 4 km. geride kaldığını farkettik. Geri dönüp oteli bulduk. Ağaç ev odasında 2 günlük rezervasyonumuz vardı. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra hiç dinlenmeden Zilkale’ye hareket ettik. Daha yolun başında elimi arı soktu. Motoru kenara zor çektim. Yola devam etmeden önce eldivenlerimi taktım.
DSC_0483-1 DSC_0431a
DSC08194a DSC_0332a DSC_0411a
Zilkale’yi gezerken Çamlıhemşin’li Nazım Karaman’la tanıştım. Pokut yaylası
hakkında bilgi almaya çalıştım. Yollarının çok kötü olduğunu söyledi.
“Koçdüzü yaylasına gitmek isterseniz götürebilirim” dedi. Ertesi sabah
kaldığımız otelden bizi alacak, Koçdüzü yaylasında gezdirdikten sonra
akşam geri getirecekti. Akşam yemek yediğimiz lokantada tanıştığımız
bir rehber “Koçdüzü yaylasında sisten burnunuzun ucunu göremezsiniz.
Ben sizi Pokut yaylasına çıkarırım” dedi. Bir an kararsız kaldım. Fakat
Koçdüzü yaylasına çıkma kararımızı değiştirmedim. Akşam yemeğinden sonra otele dönüp dinlendik. Koçdüzü gezisi için sabah erken kalkacaktık.
DSC08206 DSC_0987
DSC08209 DSC_0002
DSC_0103 CSC_0113
Koçdüzü yaylasının yolları korkutacak kadar uçurumlarla doluymuş. Fakat sis nedeniyle bunların büyük bir kısmını göremedik. Yayla yolları kros motosikletle bile gidilebilecek gibi değildi. Bazı yerlerde derin çamurlar vardı. Koçdüzü yaylasına varınca Adalıgöl Pansiyon‘a gittik. Sahibi Yaşar bey samimi bir insan. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği oldukça güzeldi. Koçdüzü yaylasında yüzen adaların olduğu gölde balık tutmaya çalıştık. Gölde balıkların olduğu görülüyordu. Fakat oltamıza gelmeye niyetleri yoktu. Cennet cehennem tepesine tırmandık. Öğle yemeğinden sonra “balta” şeklinde kayanın olduğu tepeye tırmandık. Akşama doğru dönüş yoluna koyulduk. Fakat bir kilometre bile gitmeden çamura saplanmış bir kamyonun yolu kapattığını gördük. Kamyonun yerinden oynayamayacağı belli olduktan sonra kenarından geçelim derken biz de çamura saplandık. İki saate yakın off road mücadelesinden sonra başka bir araç tarafından çekilerek kurtarıldık. Çamlıhemşin’e otelimize döndüğümüzde akşam olmuştu.
Koçdüzü yaylası sis nedeniyle bize net görüntüler vermedi. Buraya Ağustos ayında gelseydik yukarıdaki tanıtım videosunda görülen manzaraları görebilecektik.

 

DSC_0254a DSC_0154a
DSC_0180
Çamlıhemşin, Rize’nin birbirinden güzel yaylaları olan şirin bir ilçesi. Her yer çay bahçesi ile dolu. Çay insanların önemli bir geçim kaynağı. Çay üreticileri bu yıl kurak bir mevsim yaşandığını, ürün veriminin düştüğünü söylüyorlar. Fırsat buldukça horon kurmayı ihmal etmiyorlar. Çok beğendiğim Hemşin horonunu en kısa zamanda öğrenmeye karar verdim. Gezi boyunca horon görüntüsü çekmeyi ihmal etmişim. Hemşin Horonu görüntüleri koyarak bu eksikliği gidermeye çalışayım. Sesini ve müziğini ilk defa duyduğum karadenizli sanatçı Selçuk Balcı‘yı çok beğendim. “Gizli Sebep” parçasını dinlemenizi öneririm.
DSC_0228 DSC_0308
ayder DSC_0248 ayder DSC_0384
Ertesi sabah Naliya Otel’den ayrılıp Ayder yaylası yoluna koyulduk. Yollar asfalt olduğu için ulaşım kolay. Söylendiği gibi yapılaşma oldukça fazla. Fakat yine de güzel. Ayder’den sonra başka yaylalar da var. En uç noktada Büyük Deniz gölü var. Yolların oldukça bozuk olduğunu öğrenince gitmekten vazgeçtik. Günümüz fotoğraf çekmek ve yürümekle geçti. Dört mevsim Cafe’nin manzarası ve mısır unu helvası mükemmel. Gece Ayder yaylasında konakladık. Ertesi sabah erken kalkıp Batum istikametine yola koyulduk. Hopa’da biraz dinlendik. Öğle yemeğinde pide yedik. Güzeldi. Fakat, Ordu-Boztepe pidesi gibi olamazdı.
DSC_0116 DSC_0179a
DSC_0167 DSC_0201
Gezimizin son durağı Batum. Gümrükten kimlikle geçiş yapılabiliyor. Motosikletle geçiş çok kolay.

 

DSC_0234 DSC_0237a
Batum’da ilgimi çekecek bir şey bulamadım. Eşimin ilgisini yapılar çekmişti. Bol bol fotoğraf çekiyordu. Akşam olurken sınırdan geçip İstanbul yoluna koyulduk. Dönüş yolunun eşime ağır geleceği belli olduktan sonra İlk olarak Rize otogara uğradık otobüsler doluydu yer bulamamıştık. Trabzon’a doğru devam ettik. Yolda yağmur yağmaya başlayınca mola verip yağmurlukları giydik. Yolda giderken eşimin uyumaya başladığını fark edince konaklama kararı aldım. Trabzon’a 20-30 km. mesafede yol kenarındaki bir otelde konakladık. Eşime İstanbul’a uçak bileti aldık
DSC_0283
Trabzon’da eşimle sabah kahvaltısı yaptıktan sonra yola çıkmaya hazırım. Eşim “yorulduğun zaman bir otele git dinlen” diyor. “Gece bir yerde kalırım” diyorum. Fakat konaklama yapmaya hiç niyetim yok. Macera istiyorum. Kafamda konaklama yapmadan İstanbul’a gitmek var. Önümdeki bin kilometreyi aşkın yol beni korkutmuyor. Tersine, sevinçten içim içime sığmıyor.

 

DSC08233
Öğle yemeğini Fatsa Pidecisinde yiyorum. Fena değil. Fakat bir Ordu-Boztepe pidesi değil. Pide yarışmasında Boztepe pidesi açık ara birinci. İkinci sırayı Hopa pidesi alır.

 

DSC08235
Osmancık yakınlarında ilerlerken birden dizimde kuvvetli bir sancı duyuyorum. Çizgi filmlerdeki gibi gökyüzüne uçmak istiyorum. Arı soktuğunu anlıyorum. Acıya katlanarak motoru kenara çekiyorum. Dizliklerimi çıkarmış olmasaydım bu durum olmayacaktı. Arı kıyafetimin üzerinden ısırmış. 10-15 dakika içinde acısı hafifliyor. Dizliklerimi takıp yola devam ediyorum. Güneş batarken çok güzel manzaralar oluşuyor. Hava kararıyor. Motosikletle gece seyahat etmek daha zevkli diye düşünüyorum. Tek sıkıntım kürek kemiklerim civarında oluşan ağrı. Gidonu daha yumuşak tutmaya çalışıyorum. Ağrı fazlalaşınca masaj koltuğu imdada yetişiyor. Bolu’ya vardığımda gece yarısı olmak üzere. Artık düz bir hat üzerinde ilerleyemediğimi, yolda gezdiğimi fark ediyorum. “Biraz mola versem düzelip yola devam ederim” diye düşünüyorum. Biraz tereddütten sonra kararımı veriyorum. 822 km. sonra artık dinlenmeye ihtiyacım var. Gece Bolu’da konaklıyorum.

 

dsc08236-e1375174325733
İyi bir uyku ve kahvaltıdan sonra yola devam etmeye hazırım.

 

DSC08237
Son mola.

 

DSC08238
Eve vardığımda kilometre sayacı 3220km. yol yaptığımı gösteriyor. İyi bir
artçı olduğu için eşim, kaza yapmadığım için ben ve sorun çıkarmadığı için motosikletim iyi bir sınav verdik.

 

x-city

Motosikletimin gezi sonrası bakımı yaptırdım. Motosikletim de ben de
yeni gezilere hazırız…
Reklamlar

İstanbul-Doğu Karadeniz Motosiklet Günlüğü (3220 Km)’ için 31 yanıt

 1. Geziniz mükemmel olmuş. Teşekkür ederim paylaştığınız için size bir kaç sorum olacak 🙂 ortalama hızınız nediir ? ayrıca kaç saatte bir mola yaptınız ? rampalarda hızınız vs.

 2. Tebrikler, bana da ilham verdiniz.Yüklü ve artçılı X City beni de düşündürüyordu ama anlattıklarınızdan sonra kafamdaki tereddütler yok oldu.Ayrıca fotoğraflarınız için de bir tebrik gerekir.X City reklamında kullanılabilir çoğu…
  Ergun GÖZET

 3. ne diyebilirim mükemmel bir gezi olmuş.senaryo, jenerik ,müzik, hepsi bir harika tebrik ederim.iki saattir blogdayım .işim var bırakamadım bir türlü o kadar yani harika… huseyin demir

 4. İmrenmemek elde değil her motor sürücüsünün hayali bir gezi fotoğraflar çok güzel tebrikler

 5. valla harika olmuş iki kere okudum yazılanları. harika anlatım. dikkatimi çeken şey arılar da sizi baya sevmiş yol boyunca 🙂 kazasız sürüşler dilerim.

 6. Bu zor yolculuk için öncelikle tebrik ederim.
  Fotolar başarılı olmuş gerçekten.
  Bir sonraki yolculuk için rotanızı merak ettim.
  Harun KÖKSAL.

  Cevap : Bu yıl bu kadar. 2014 için Ağustos ayını düşünüyorum. Rota belli değil.

 7. Özdilek bey yanıtınız için teşekkürler,

  gönlünüzde ki daha farklı güzergahlar için keyfli sürüşler

  nazım

 8. teşekkürler hocam, harika bir yazı olmuş,
  biraz da rakamlardan ve performanstan bahsedebilir misiniz.
  Ortalama yakıt tüketimi, ortalama hız, max hız, rampalardaki performans vb

  saygılar
  engin

  Cevap : Yakıt tüketimini ölçmedim. 3.5 LT/100km civarındadır herhalde. X-CITY’nin rampa tırmanması çok güzel. 90km/h üzeri hızlarda artçım rüzgardan rahatsız olduğu için normal hızlarda seyrettim.

 9. müthiş bir günlük olmuş, resimler efsane ötesi, xcity harika bir maxiscooter, tebrikler…

  Umut Çakmak

 10. Kim demiş yapılamazmış 250cc ile o yol diye, işte yapılmış. Ayrıca bizim Türk milletinin önemlice bir bölümünde inanılmaz bir engel olma, köstek olma kafası vardır, hemen delisin, o yol o motorla gidilir mi filan başlarlar. Gezgin adam umursamaz ve o yolu yapar. Adamalar 125cc ile dünya turu yaptı türkiye’ye de geldiler hatta tanıştık, bloğumda yazısı da var, bizim millet 250cc rahat bir skutırla yola çıkan adama engel olmaya çalışıyorlar. Aha işte yapmış adam. İşini bilen, riskleri hesap eden ve maceraperest ruhlu, gezgin ruhlu aklı başında herkes o yolu yapabilir kardeşim.
  Elinize sağlık, ayağınıza sağlık darısı da benim başıma. ben de gidersem sanırım 250cc ya da altı bir aletle giderim oralara.

  Cevap : Teşekkürler…

 11. Merhabalar paylaştığınız her şey çok teşvik edici sizi yürekten Kutlarım bende de sizin motorunuzun aynı renginden var 2014 model aldım ilk uzun yolculuğumu ilk olarak batı Karadeniz de yaptım Amasra Bartın Sinop’a kadar gittim ve cok keyif aldım şimdi motor herseyi ile güzel ama yakıt çok fazla yakıyor gibi geldi bana o yüzden motorumu satmaya karar verdim ama satmaya önce kullanıcılara sormak için internette gezinirken sizin paylasiminiza rastladım tavsiyemiz ne olur ? 🙂 3250 km yol yapmissiniz benim motor simdi rodajini tamamladi 5000 km oldu ama gaza biraz fazla yuklendin mi cok yakiyor Teşekkürler kazasız sürümler dilerim

  Cevap : Diğer 250 cc motorlar kadar yakıtı var. Daha az yakıt için daha küçük motor almak gerekir. Kazasız sürüşler…

 12. bayıldım resimlere dogru ve gercekleri abartısız anlatmanıza sizinleyol arkadaşlıgı yapmak isterdim ben rizeli oldugum icin size rehberlik yapmaktan şeref duyarım yine bekleriz.

  Cevap : Teşekkürler…

 13. Tebrik ederim gezi raporu çok keyifli idi ellerinize sağlık .

  Cevap : Teşekkürler…

 14. çok güzel bir gezi. uğraşıp bir öykü haline getirdiğiniz için emeğinize sağlık. doğru karadeniz gezileri için iyi bir referans olmuş.

 15. Ayni geziyi bende yaptim xcity ile istanbul batum arasi tamm 3300 km yol yaptim mukemmel di

 16. benzer bir güzergahı iki ay sonra ben de yapacağım inşallah
  çok güzel gezmişsiniz
  paylaşımınız için teşekkürler.
  tekeriniz her daim düz bassın

 17. harika bir gezi olmuş 2-3 hafta sonra bizde planlıyoruz. sizce aynı tur için kaç gün yeterlidir.

 18. seyahatiniz için tebrik ederim bendeki motor cb 125e honda.uzun yolda pek rahat deyil kısmetse sizin motordan veya x max 250 almayı düşünüyorum.benim motorla eşimle beraber 600 km yol yaptım,oldukça yorucuydu.

 19. Süper gezmişsiniz bende Denizliden suzuki inazuma ile 5bin km hemen aynı yerleri gezdim ben ayrıca Artvin’den sonra kars arahat Iğdır ağrı erzurum erzincan sivas tekrar ordu ya gelip Denizli ye geri döndüm 22 il ve Gürcistan 11 gün Toplam yakıt 800tl diye masraflarda 700tl toplam 1500tl gitti bu gezi ama unutulmaz bir anı kaldı bende bir daha deneyeceğim maddiyat elverirse

 20. Anlatım ve resimler hoşuma gitti.125cc Mondial’le 2 sene önce 8600 km yapıp çepeçevre Türkiye’yi gezmiştim. Motorla seyahat müthiş bir duygu. İmkanlarımız küçük cc olsada biz küçük cc cilerin kalpleri çok büyük.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s